| | | | |
דף בית >>בניית מערכות CMS >>שימושיות באינטרנט - מדוע זה חשוב?
שימושיות באינטרנט - מדוע זה חשוב?
כל מי שיש לו אתר אינטרנט, בין אם המדובר בבלוג, פורטל, אתר תדמית או אתר שיווקי, רוצה שהגלישה באתר שלו תהיה כמה שיותר קלה ונוחה. מכלול הנגישות של האתר נקרא בשפה מקצועית שימושיות, ובאנגלית - Usability.

מאת: scoopsites
פורסם: 31/07/11 14:59

 

שימושיות באינטרנט - מדוע זה חשוב?
 
כל מי שיש לו אתר אינטרנט, בין אם המדובר בבלוג, פורטל, אתר תדמית או אתר שיווקי, רוצה שהגלישה באתר שלו תהיה כמה שיותר קלה ונוחה. מכלול הנגישות של האתר נקרא בשפה מקצועית שימושיות, ובאנגלית - Usability. באתר עם שימושיות גבוהה קל ונוח לגלוש, זהו אתר נגיש למשתמש, ברור ופשוט. לעומת זאת אתר בעל שימושיות נמוכה הוא אתר מסורבל ומסובך, שלא נוח לגלוש בו. בכתבה זו נפרט אודות החשיבות ההולכת וגוברת של שימושיות גבוהה באתרי אינטרנט.
 
אתר איכותי חייב להיות נוח לגולש!
כל אחד מאיתנו מעדיף לגלוש באתר בו קל להתמצא, התפריט הוא ברור והתוכן מסודר בצורה הגיונית. בוני ומעצבי האתרים יודעים זאת ולכן האיכותיים שבהם בונים אתרי אינטרנט בצורה כזו שיענו על כל הצרכים של הגולשים. אתר מבצעים המציע דילים לאילת למשל, חייב לספק אפשרות מהירה, פשוטה וברורה לרכוש את המוצר, כך גם במקרה של אתר המציע הלוואות לכל מטרה, או כל אתר מכירות אחר.אם האתר לא יהיה נגיש, המבקרים בו פשוט יעזבו ויעברו לאתר מתחרה (וכמעט תמיד יש אין ספור אתרים מתחרים). כאשר המדובר באתר מכירות או באתר תדמיתי למשל, זו יכולה להיות מכה אנושה לבעל האתר. על מנת למדוד את קלותהשימושבממשק של אתר אינטרנט מסויים, נעזרים במושג "שימושיות". ככל שהשימושיות של האתר גבוהה יותר, כך הוא נגיש וברור יותר לגולשים.
 
כיצד בודקים שימושיות של אתרים?
כל מי שבונה אתר אינטרנט, חייב לשאולאתעצמומספרשאלות חשובות: האםקלאו קשה למצואמידעבאתר? האם קל או קשה לגולשים לבצעמטלותפשוטותבאתר (במיוחד בפעם הראשונה שנכנסים אליו), האם השגיאותהמבוצעותעלידיהמשתמשים או הגולשים הן מעטות או רבות? וכמובן - מהימידתהאהדהשל הגולשים למערכת או לממשק של האתר? התשובות לכל השאלות הללו מעידות על רמת השימושיותשל האתר. חשוב להדגיש כי שימושיותגבוהה היאתנאיהכרחילהישרדותבאינטרנט. אםאתרהאינטרנטשלכם יהיה קשהלשימוש, הגולשיםינטשואותובלי לחשוב פעמיים ויעברו לאתר המתחרה.
 
כמה דגשים חשובים
כאשר בונים אתר אינטרנט חדש ורוצים שרמת השימושיות שלו תהיה גבוהה (במיוחד אם המדובר באתר מכירות או אתר עם ממשק עבור הגולשים) יש לשים לב לכמה נקודות חשובות.יש לוודא כי לגולשים יהיה קל ככל הניתן ללמוד את הממשק של האתר במהירות המירבית, יש לעשות הכל על מנת שהממשק של האתר יהיה יעיל, יש לצמצם ככל הניתן את כמותהטעויותהפוטנציאליתשעלולות להתבצע על ידי גולשיםבממשק, ועוד. חשוב גם לשים לב שהמידעבאתרהוא קללקריאהושניתן למצוא בקלות תשובות לשאלותבסיסיות.כל אלה ועוד יקבעו את מידתשביעותהרצוןשלהמשתמשיםמהממשק ומהאתר.
 
לסיכום, אתראינטרנטבעשור השני של המאה ה- 21 חייב להיות נגיש, ברור, פשוט, קללשימושועםכמהשפחותטעויות. זכרו תמיד כי התחרותבאינטרנטהיא גבוהה מאוד, במיוחד כאשר המדובר באתרים מאותו התחום. הנאמנותשל הלקוחותהיא נמוכה מאוד וכך גם הסבלנות שלהם. אתרים שרמת השימושיות שלהם היא נמוכה יישארו הרחק מאחור ולכן כדאי מאוד להשקיע רבות בנושא זה!
 
 

עוד על בניית אתרים חכמים ונוחים למשתמש

צרו עימנו קשר

 
פיתוח תוכנה : : פרופיל : : בניית מערכות תוכן : : אאוטסורסינג : : צור קשר
© Copyright 2006-2011. All Rights Reserved.